השקייה בעיבוי - השקייה באמצעות עיבוי הלחות שבאוויר (IBC)

טכנולוגיית ההשקייה בעיבוי של רוטס בע"מ היא מערכת עצמאית במעגל-סגור המופעלת באנרגיה סולרית (או מקור אנרגיה אחר) המשקה את היבול על ידי עיבוי הלחות באוויר/אדמה על גבי המשטח החיצוני של

המים מקוררים במיכל מים מבודד עד מתחת לטמפרטורת נקודת הטל ולאחר מכן מוזרמים דרך צינורות לשדה או לחממה הממוקמים על פני האדמה ו/או בקרקע בעומק השורש הממוצע של הצמח. הלחות המתעבה על הצינורות זורמת על ידי כוח המשיכה אל האדמה, משקה ומקררת את הצמחים.

במקרים רבים, לא נדרשת השקייה נוספת על מנת לשמור על הישרדות הצמח וייצור המזון.

האנרגיה הנדרשת לקירור וכמות המים המופקת מהעיבוי תלויים במספר גורמים, בינהם: הלחות היחסית, טמפרטורות האוויר, אורך ושטח הפנים של הצינורות המונחים בשדה, וטמפרטורת המים הזורמים בצינורות.
המערכת של רוטס, הפועלת במעגל סגור ומבוססת על אנרגיית השמש והרוח, היא היחידה שיכולה לייצר מזון עבור בני האדם וחיות ולקיים שרשרת מזון החל משלב הגרעין/ השתיל ועד לשלב הקטיף, ללא כל תלות ברשתות מים וחשמל.

ניסוי פיילוט שני שהסתיים הציג את היכולת לתמוך בצמיחה של מספר יבולים (חסה, מלפפון, עגבניה, תרד חיטה וסורגום (דורה) אך ורק באמצעות לחות מעובה מהאוויר, על מנת להשקות את היבול ולקרר את שורשיו.

החברה ממשיכה לחקור את הישימות הטכנית, הכלכלית האנרגטית והאגרונומית של מערכת ההשקייה בעיבוי, כדי להבטיח לחקלאי מערכת מושלמת.

למידע נוסף על מערכת ה IBC

מוצרים נוספים