שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

טמפרטורת השורשים משפיעה על כל ההבטים הפיזיולוגיים של הצמח ולעיתים היא אף קריטית יותר לתפקוד הצמח יותר מאשר טמפרטורת האוויר . חשיבותה של אופטימיזציה של טמפרטורות בית השורשים הינה מכרעת לצימוח, יבול , איכות הפרי, קליטת יסודות הזנה וחמצן. עבור רוב הצמחים הטמפרטורה האידיאלית היא בין 16 ל – 28 מעלות צלזיוס. טמפרטורה מיטבית של בית השורשים = צמח בריא = פחות ריסוסים = יותר יבול.

מערכות רוטס מותאמות לכל צורות הגידול הקיימות כגון: ערוגות, מצעים מנותקים (פרלייט, קוקוס וכו') ב"גרו בגים" (שקי גידול) ,עציצים ו – NFT (מערכות גידול הידרופוניות).

כל הגידולים ללא יוצא מן הכלל יצאו נשכרים משימוש במערכת ה – RZTO, אם זאת מומלץ להתמקד בגידולים בהם הרווחיות גדולה וההשקעה בהתקנת המערכת ועלות התפעול שלה מאפשרת הגדלת הרווח למגדל

במטעים של עצים נשירים ניתן יהיה "להרדים" את העצים מוקדם יותר ולוודא צבירת שעות-קור אופטימלית, כדי שניתן יהיה להוציא את העצים מתרדמת ולקבל יבולים "בכירים" (בטרום העונה),כאשר המחירים גבוהים.

כן! ניתן להתקין את המערכת בחממה קיימת או בחממה חדשה.

לא! מערכת ה – RZTO-D מגיעה כתוסף על מערכת השקיה ייעודית עם בקר וצנרת ייעודיות משלה (2 ב-1) ובכך ניתן להתקין מערך השקיה משולב במערך אופטימיזציה של טמפרטורת השורש בצורה יעילה. במקרה בו קיים שיש מערך השקיה נתקין את מערכת ה – RZTO בלבד במקביל למערך הקיים מבלי לפגוע בו.

כן! בסיום העונה ניתן לגלול את המערכת ולפרוס בקלות בעונת הגידול הבאה.

לא! הפעלה וכיבוי של המערכת מתבצע על ידי מערך של חיישנים המותקנים באזור בית השורשים והם דואגים לטמפרטורה אופטימלית כפי שהוגדרה על ידי המגדל.

תלוי בגודל שטח הגידול, כמות הצמחים ומקור האנרגיה.

ככלל אצבע משך התקנה של 2-3 דונם לוקח בין 3 ל-5 ימי עבודה, תלוי בתצורת מקור האנרגיה.

  • התצורה השכיחה ביותר היא התקנה עם משאבת חום
  • התצורה השניה בשכיחותה היא מערכת GSHE (מחליף חום קרקעי) בדמות סלילים המוחדרים לעומק האדמה
  • מערכת היברידית המשלבת משאבת חום עם מערך סלילים GSHE
מעל ל-50 מערכות RZTO הותקנו בארץ ובעולם בארה"ב, אוסטרליה, ד. קוריאה, סין, ספרד ואיטליה.

התשובה תלויה בסוג הגידול אבל בגידולים רווחיים (כגון קנאביס, לדוגמה) עד שנתיים.

לשאלות ומידע נוסף, אנא צרו קשר ואחד מאיתנו יצור עמכם קשר בהקדם: